See aasta saabus sünnipäev varakult ja ma vahetasin oma 2 aastat vana Huawei Samsungi vastu välja. Mulle on alati Samsungi telefonide disain rohkem meeldinud. Huawei Mate seeria telefonid on kahtlemata premium class ja väga ilusad, aga käes mitte kuigi mugavad. Eriti väikeste kätega naisterahva jaoks. Olen nüüdseks kasutanud Samsungit mitu nädalat ja muljetan tähtsuse järjekorras asjadest, mis mulle telefoni juures eriti meeldivad.
Disain
Selle telefoniga peab alustama disainist. Mu eelmise telefoniga võrreldes on S20 palju kitsam ja käes mugavam hoida. Kitsas ja sale on üldse S20 seeria teema – võrreldes varasemate mudelitega on telefonid pikemad. Veel üks positiivne muudatus on ekraani servade kumerus, need pole enam nii kumerad kui näiteks S10 mudelitel. See tähendab vähem servade moodutusi ning kogemata tehtud puudutusi. Mulle meeldib helesinine värv ka, aga kahjuks katab ümbris selle ära. Läbipaistvad kaaned määrduvad ja lähevad kiirelt koledaks, nii et ostsin tumesinise ümbrise. Mis ekraani ennast puudutab, siis ma ei hakka siin kirjutama ekraanist ja pikslite tihedusest, sest Samsungi lipulaevade AMOLED ekraan on alati viimase peal. Sama julgen väita ka Huawei ja iPhone’i uuemate mudelite kohta. Kuna telefonide ekraanid on sageli viimse piirini täiustatud, siis üritavad tootjad muude asjadega silma paista. S20 seeria puhul on selleks…
120Hz kaadrisagedus
Enamus telefonide kaadrisagedus on hetkel 60 Hz, mis on tegelikult juba muljetavaldav. Uuematel mänguritelefonidel ja nüüd ka Samsungi lipulaevadel on 120 Hz, mis tähendab oluliselt sujuvamat ja mugavamat ekraanipildi kerimist. Sisuliselt tähendab see, et silm näeb sekundi jooksul kaks korda rohkem pilte, mis loob visuaalselt sujuvama kerimise. Menüüde vahel liikumine ja uudiste lugemine on ülimalt sujuv. Eriti hea uudis on see neile, kellele meeldib telefoniga mänge mängida, aga ka tavalisele netis uudiste lugejatele. Kui korra juba ära harjuda, siis tavaline kaadrisagedus tundub 120 hertziga võrreldes aeglane.

Kaamera
Kolmas asi, mis mulle S20 juures meeldib, on loomulikult kaamera. Kuigi siinkohal kiidan ka Mate 10 Pro kaamerat, sest ka see tegi hea kvaliteediga pilte. Nagu ka mehe iPhone X teeb häid pilte. Küsimus on pigem selles, mida S20 teeb uut, mida mu vana telefon ei teinud. Üheks selliseks asjaks on suum. Samsungi lipulaev võimaldab pilti suurendada kuni 30 korda, nii et kaugemal asuvaid objekte on varasemast parem pildistada. Telefonil on kolm tagumist kaamerat: ülilainurk, lainurk ja telefoto kaamera. Neid kavatsen kindlasti loodust pildistades ära kasutada. Samuti teeb see ka hämaras väga teravaid pilte.
Kuna mu vana telefon ei toetanud veel juhtmevaba laadimist, siis ka see on tore uuendus. Põhimälu on 8 GB (võrreldes mate 10 pro 6 GB-ga) ja salvestusmahtu sama palju – 128 GB. Eriti tore oli saada telefoniga kaasa kvaliteetsed kõrvaklapid. Ma pole kindel, kas need on müra summutavad või mitte, aga bussis muusikat kuulates muud müra igaljuhul ei kuule. Ma olen nii palju head kirjutanud selle telefoni kohta (ja ma siiralt fännan seda telefoni), et peaksin peatuma ühel asjal, mis pole täiuslik. Võite 3 korda pakkuda, mis selleks Samsungi telefonil on.
Ainus kriitika – aku
Numbrites on aku ilus, uhked 4000 mAh. Täpselt sama palju, nagu mu vanal Huawei Mate 10 Pro’l. Ainus erinevus on selles, et kui Huawei kestis laadimata 3 päeva (jah, 2 aastat vana mudel kestis nii kaua), siis Samsung S20 kestab laadimata 1-2 päeva. Peaaegu kaks korda vähem, ning seejuures on tegu uue telefoniga. Aku kestvus sõltub sellest, kui palju telefoni kasutan ja kas 120 Hz on peal. Head asjad tulevad ikka teiste heade asjade arvelt. Valisin kaks korda kõrgema kaadrisagedusega ekraani, ohverdasin sama palju aku arvelt. Kuid siiani olen selle ohverdusega pigem rahul. Ja tegu on tõesti fantastiliselt hea telefoniga. Kõrge kaadrisagedus, kena AMOLED ekraan, kiire protsessor, fantastiline kaamera ja mugav disain – mida veel tahta?
Jah. Minu telefoni aku keeldub juba mõnda aega pildistamast ja vajab 2korda päevas laadimist,et toimida. Akupanga saba olgu soovitavalt koguaeg taga. Muidugi,mul on Juba paar aastat vana mudel ka.Aga ikka kahju,et tehnika nii kiiresti väljavahetamist tahab.. ?
Kahju kuulda, et nii halvasti kohe. 🙁 Sul on muide Huawei P9, mis tuli välja üldse 2016. aastal. Sul on see olnud küll 2 ja pool aastat, aga aku on natuke väiksem (3000 mAh). Nii et seda arvestades üsna keskmine telefon. Ja hind oli ka hea. Nii see telefonidega on, ma isegi olen üllatunud, et minu Huawei Mate 10 Pro endiselt 3 päeva laadimata vastu peab. Uskumatu telefon selles osas. 😀
Muide, ära sina Samsungit osta. Muus osas täiuslik telefon, lihtsalt peab arvestama, et aku on nende ainus miinus. Huawei lipulaevad on kuidagi paremini optimeeritud akukasutuse osas.
Mul on Huawei P10. Mõne kuu pärast saab telefon kolm aastat vanaks.?
Aku peab keskmise kasutuse juures vastu umbes poolteist päeva. Alguses pidas kaks päeva. Kui veebi, Google Mapsi, Youtube’i ei vaata, siis peab ka praegu vähemalt kaks päeva vastu.
Huaweid ma endale uueks telefoniks ei ostaks, sest see kaubandussõda, mis neil USA-ga on, tähendab arvatavasti, et Google’i rakendusi uutel mudelitel enam telefonis pole.
Kaante osas on mul nurisemist ka, olen kasutanud raamatu tüüpi kaasi, et telefoni ekraan oleks kaitstud. Aga need kaaned ise hõõruvad vastu ekraani ja jätavad paremale ekraaniservale kulumise jäljed. Nii et ei teagi, mis kaaned järgmine kord valida.
Huawei P10 on ka hea telefon, eriti kui see värskelt müüki tuli. Mäletan, et kaalusin selle ja Mate 10 vahel, aga ootasin ikka viimase ära. Poolteist päeva ühe laadimisega on 3-aastase telefoni puhul päris hea.
Jah, see kaubandussõda oli ka põhjus, miks seekord Samsungi poole tõmbas. Muidugi on olemas ka Oneplus ja teised vähem tuntud firmad, aga äkki tulevikus. Mul oli kunagi Oneplus One, mis oli omal ajal päris hea telefon. Kaante osas soovitan proovida tagumine kaas + klaas peale? Teisalt see võib ka kulumisjäljed jätta.