Pildikesi nädalavahetusest

Nädalavahetusel käisime männimetsas ja mere ääres. Oleme autoga ringi sõites avastanud ühe toreda poolsaare, kus vahelduvad männid, liivane mets, künkad ja kuuskede rohelus. Imeilus koht. Ja Jackile paistis ka meeldivat. Ta jooksis ringi ja nuuskis igalpool, kus vähegi sai. Sammaltaimed meeldisid talle eriti, sest need on tema jaoks täiesti uue tekstuuriga. Mere ääres oli mõnusalt vaikne, eriti võrreldes mõne suurema rannaga. Merevesi on praegu kuskil 14 kraadi. Ujumiseks natuke külm, aga hea-värskendav varbad sisse pista.

Me oleme üldse hakanud rohkem looduses käima ja ilusaid kohti avastama. Elame küll Tallinnast väljas, aga ikkagi on tore linnamelust eemale saada. Lisaks näeb looduses sageli põnevaid loomi, näiteks hiljuti nägime ühe päeva jooksul mõlemat Eesti madu – nastikut ja rästikut. Viimast nähes pidime Jacki rihmast tagasi hoidma, sest ta vaatas looklevat madu suure huviga. Kui kass jälgib uut looma kaugelt, siis koer tahab reeglina ikka tutvust sobitada.

Päikese eest puude vilus
”Hmm, mis siin põnevat on”
Peale värskendavat ujumist. Vesi oli muuseas isegi tema jaoks liiga külm. Jooksis vette, siis uuesti välja ja nii mitu korda järjest kuni väsis.
Koer samblatekil
Peatus tee ääres, et uut põnevat puuoksa närida

 

 

 

2 thoughts on “Pildikesi nädalavahetusest

  1. Ilus koht ja teil õnnestus imeilus ilm ka tabada.
    Ma käin ka keskmisest inimesest sagedamini looduses, kuid rästikut olen haruharva näinud.

    1. Ma tänan, ilmaga tõesti vedas.
      Rästikut olen mina ka elu jooksul ainult paar korda näinud. Madu lamas keskpäeval kitsal metsateel ja soojendas end päikse käes. Seetõttu arvan, et päikselise ilmaga lõuna ajal on suurim võimalus neid kohata. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga