Küprose reisimuljed

Üksi reisile – miks mitte?

Juuni alguses tegin endale väikse koolilõpu kingituse – kolmepäevase minipuhkuse Küprosel! Tahtsin saada elu esimest üksinda reisimise kogemust, mistõttu oli reis uutmoodi huvitav ja lõõgastav kogemus. Olen üsna halb orienteeruja ja kui vähegi võimalik, siis loodan teiste abi peale õige suuna leidmisel. Näiteks Londonis oli elukaaslane see, kes jälgis et liigume õiges suunas ning õige metrooga. Üksi võõras riigis peab aga täiesti iseenda peale lootma ja tegelikult saab hakkama küll. Läheks teinekordki nii reisile. Mulle meeldib seltskond, aga selline aeg iseendale on tegelikult väga nauditav. Mul on väga suhtlemist nõudev töö ja hea on mõnikord sellest välja lülituda.

Vaatamisväärsused

Piirkonnaks valisin Kato Paphose piirkonna Küprosel, sest seal asub sadam, meri, palju kauneid ajaloolisi paiku ja vaatamisväärsusi. Jalutasin palju mere ääres, avastasin Paphose linna Küprosel, külastasin kolme ajaloolist paika. Mu suur lemmik oli Tombs of the Kings/ Kuningate hauakambrid, kus asusid kunagi 4. sajandil maa-alustesse kivikaljudesse raiutud kuningate hauad. Paphose arheoloogiline park ja kindlus meeldisid mulle samuti.

Paphose tuletorn, mis asus sealses arheoloogiapargis

Paphose rannik koos sadamaga
Tombs of the Kings
Oh see Vana-Kreeka arhitektuur…
Imeline vahemeri

Koroonaajal reisimine

Tegu oli mu esimese reisiga Eestist välja üle 2 aasta. Eelmine oli Tuneesia. Pidasin kinni kõikidest nõuetest (tervena reisile, tervena tagasi, distantsi hoidmine, mask jne). Olen vaktsineeritud, seega piiri ületamine oli väga kiire protsess (nii Küprosel kui ka Eestisse tagasi saabudes), sest muidu on vajalik negatiivne test või tõend läbipõdemisest. Paphosel kontrolliti suuremas kaubanduskeskuses kõikide sisenejate temperatuuri, seda pole Eestis veel näinud. Siseruumides kanti maske ja vaatamata sellele, et tegu oli turismipiirkonnaga, käitusid kõik väga vastutustundlikult.

Viimasel päeval lennujaama sõites kurtis taksojuht, et praegusel ajal käib kordades vähem turiste. Jätsin talle meeleldi tippi. Ta oli külastanud Vilniust ja kui kuulis kust ma pärit olen, teadis nimetada Eesti pealinna Tallinna. Taksojuht kõneles küll inglise keeles, kuid Küprosel saab isegi vene keelega väga edukalt hakkama. Inimesed on väga vahetud ja sõbralikud.

Vaade hotellist. Korralik rõduga tuba oli kõigest 60 euri öö + hommikusöök hinnas.
Suvele heledama peaga vastu
Rooshibisk (Hibiscus rosa-sinensis)

Reisi kauneim päikseloojang

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga