Kutsika elu vol 2


Jack on kõigest 10-nädalane ja oskab juba istuda, lamada, käppa anda ning end keerutada. Hetkel proovime talle treenida rohkem kuulekuskäsklusi, nagu ”jäta”, ”vaba” ja ”püsi”. Üldiselt on teda lihtne treenida, eriti kanaga. Samas me teame et ta on pigem toidust motiveeritud. Retriiverid on üldse väga food-motivated koerad. Kutsikana on nad rohkem maiustest ja tähelepanust motiveeritud, hiljem lisandub omanikule meele järele olemine. Fun fact – neid peetakse top 4 kõige intelligentsemaks koeratõuks.

Viimased nädalad on möödunud ühteaegu rahulikult ja põnevalt. Uue koduga on ta täiesti ära harjunud, öösiti magab puuris ja kuna mees töötab kodust, siis suurem osa ajast liigub toas vabalt ringi. Häda enam tuppa ei tee, selle saime nädalaga selgeks. Närib endiselt palju, mängib ja mürab tohutult. Närimise kohta teame, et see väheneb umbes 6-kuuselt, kui kutsika hambad vahetuvad. Mingi hetk tahaks teda teistele koertele tutvustada, aga hetkel on see karantiiniga keeruline. Õnneks aega on.

Üsnagi oodatavalt meeldivad talle teised inimesed. Ning vastupidi, inimesed tänaval tahavad teda nunnutada ja paitada. Kui muidu oleme mehega pigem introverdid, siis nüüd suhtleme rohkem naabritega. Öeldakse, et retriiverid on ekstravertide koerad, nii et mõni ime. Veel avastasime, et Jack vaatab telekat! Mina näiteks ei teadnud, et koerad võivad teleka vastu huvi tunda, aga loodusdokumentaale vaatab suure huviga. Liputab saba ja haugub kui näeb ekraanil teist looma. Ühes filmis naine nuttis ja Jack hakkas kohe kiunuma. Leidsin põneva National Geographicu artikli selle teema kohta. Artiklis arutatakse, et koerad tõesti tunnevad ekraanilt teisi loomi ära, kuid telekapildile reageerimine sõltub paljuski koera iseloomust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga