28 küsimust ja vastust

Olen hiljuti märganud blogides liikumas sellist küsimustikku ja mõtlesin, et miks mitte vastata. Välja jätsin need küsimused, millele ei olnud vastust.

Kas päikese- või suusareisid?
Mulle meeldivad kaht tüüpi reisid. Matkareisid (võrratu loodus) ja linnareisid (ajalooline väärtus, muuseumid!). Mägedes olen matkanud neljal korral elus ja nendest kahel ka telkinud. Minu ideaalne reis on selline, kus on ühendatud kaunis loodus ja natuke kultuuri/ ajalugu sinna sekka. Kuid et vastata küsimusele, siis kahtlemata päikesereisid. Samas temperatuur ei ole kõige olulisem, sest näiteks mägedes kõigub see palju.

Mis on su kõige vihatum kodutöö?
Ma arvan, et koristamine.

Mis on su lemmikpitsa peal?
Pepperoni, sibul, küüslauk, tomatikaste ja palju juustu. Suhteliselt igav valik, sest näiteks sinihallitusjuustu, ananassi, oliive jms asju ma pitsa peal ei armasta. Tšilli on ka väikses koguses tore.

Kas sina paneksid anonüümse kommentaariumi kinni?
Anonüümset kommentaariumi ei paneks kinni. Teinekord saab kommentaare lugedes aimu sellest, mis tüüpi inimesed kommenteerivad. Delfis suudaks ma umbes öelda vanuse, soo ja poliitilised veendumused vähemalt 50%-il kommenteerijatest (hinnates lisaks thumbs up/ thumbs down suhet).

Kas näeksid end kunagi veganina?
Kindlasti mitte. See on üks asi, milles Tervishoiu kõrgkoolis õppimine minu veendumust on süvendanud, et segatoitlus on üks ja ainus valik. Rõhutan, et üks ja ainus valik mulle, mitte kellelegi teisele. Igaüks teab, kust ta süsivesikud, proteiinid ja lipiidid ning vitamiinid/ ensüümid kätte saab ja kui hästi keha neid omastab. Päeva lõpuks näeb ainete omastamist ainult vereanalüüsist. Ma ei ole tahtnud toitumisest kirjutada kahel põhjusel. Esiteks ma ei taha kedagi välja vihastada ja teiseks ma pole toitumisspetsialist. Tean baasteooriat ning mis mulle hästi mõjub.

Parim raamat?
Sellele küsimusele on võimatu vastata. Igast raamatust on nii palju uut õppida või muudmoodi rikastada enda elu, kuid vastaks praegu, et mind kõige rohkem raputanud raamat on Ayn Randi ”Allikas”. See on poliitiline ideoloogia ja ilukirjanduslik teos kaks ühes ning tekitas väga palju mõtteid.

Milles oled sa koba?
Ma olen halb igas spordialas, kus on vaja head koordinatsiooni. Kõiksugu pallimängud, tantsutrennid kus on vaja kombineeritud liigutusi sooritada – you name it. Bowlingus ja piljardis olen näiteks kohutav, iga mängu kaotan. Siis kurvastan natuke, kirun end ja mõtlen millelegi positiivsele. Seeõttu jooksmine ja jõusaal meeldivadki, et saab ise määrata tempo või raskused. Ma arvan, et vanusega lepib inimene aina rohkem sellega, milles ta on halb ja proovib suunata oma jõu ja ressursid sinna, milles on hea.

Kas oled ebausklik?
Mul on omad väiksed veidrused. Näiteks proovin vältida teiselt poolt posti minemist, et mitte minna inimesega tülli. Mehele teeb see palju nalja. Õnneks need on armsad kiiksud ja päris võõrastega/ tuttavatega suheldes ei näita neid välja.

Mis on õnneliku suhte saladus?
1) Austus, 2) ausus, 3) avatud suhtlus. Sarnane ellusuhtumine ja väärtused. Mõni paar vaidleks aususe kohapealt vastu, aga me oleme väga ausad. Just ootuste osas üksteisele.

Lemmik aastaaeg?
Suvi, kõik päevad mil on võimalikult palju päikest! Mulle meeldivad suvel ka tegelikult äiksetormid ja see mõnus osooni lõhn mis nendega kaasneb.

Millised kolm asja sinu käekotist võib leida?
Ma kannan alati kaasas telefoni (see kuuetolline asi ei mahu ühtegi taskusse!), mingit kosmeetikat ja kõrvaklappe. Raamatuid mitte, sest neid loen enamasti kodus.

Mida sa meeste puhul ei mõista?
Lühikesi omadussõnu. Mehed on tihtipeale lakoonilisemad ja napisõnalisemad, aga kui midagi ütlevad, siis mõtlevad seda.

Kas sa oled realist või unistaja?
Kindlasti mõlemat. Mul ei ole mingeid väga suuri unistusi, sest tahan unistada asjadest mis on saavutatavad.

Mis sul parasjagu elus käsil on?
Kõrgkoolis õppimine ja eriala võimalikult hästi omandamine. Ehk siis kool, töö, trenn – selles järjekorras.

Milline vanasõna sind kõige paremini kirjeldab?
Selline Hiina vanasõna ”See, kes küsib, on rumal viis minutit, see, kes ei küsi, jääb aga igavesti lolliks.”
Ma olen alati olnud (või tahtnud olla, sõltuvalt eluperioodist) see õpilane, kes õpetajaga suhtleb või vähemalt ühe küsimuse esitab.

Kas Facebook, Instagram või Twitter?
Ma sooviks kasutada esimest kaht vähem ja kolmandat mul pole. Nii et mitte ükski neist, ideaalses maailmas.

Suurim iluapsakas naiste puhul?
Mulle ei meeldi, kui noorel naisel on näos liiga palju meiki (paks jumestuskreemi kiht, ebaloomulikult joonistatud kulmud). Jah, isegi kui need väiksed veresooned paistavad põskede alt välja – mis siis? Teen isegi vahel seda viga, aga tunnen et isegi näen nooruslikum välja vähese meigiga.

Meeste suurim stiiliapsakas?
Mingil seletamatul põhjusel häirib mind meeste juures hipster stiil, eriti kui on väga liibuvad teksad ja pahkluud paistavad.

Lapsepõlve hüüdnimi?
Lapsepõlves mul hüüdnimesid polnud. Onu kutsus mind mingil perioodil kirjaneitsiks, sest luges lühijutte mida vanasse Windows 98 jooksutavasse arvutisse kirjutasin. Endine kolleeg ütles mulle alati booknerd, mis mulle tol ajal ei meeldinud, aga praegu tundub päris armas.

Lemmiksöök? Kõige vähem lemmik söök?
Ma olen täielik pasta-, pitsa- ja süsivesikute fänn. Mis on tore, sest kuni 60% päevasest energiavajadusest peakski tulema süsivesikutest. Eriti, kui inimene teeb mõttetööd, õpib või liigub palju – sest keha esmane ja kõige lihtsamini kasutatav energiallikas on siiski glükoos. Ega inimese maks nalja pärast glükogeeni talleta (koosneb glükoosijääkidest).
Kõige vähem maitseb mulle/ üldse ei söö seeni, kala, mereande. Mistõttu ma ka oomega-3 ehk kalaõlikapsleid võtan.

Kas kontsad või tennised?
Pigem madala tallaga kingad/ tennised või paksu kontsaga saapad – mõlemad on mugavad. Kontsakingi tahaks rohkem kanda, aga enamasti valin pigem mugavuse.

Mis ajab sind rohkem närvi, ootamine või liiklus?
Pigem ootamine.

Kui saaksid teha ühe seaduse, siis mis see oleks?
See oleks üks maksumuudatus. Samas ma ei taha blogisse poliitikat tuua, nii et kui ma peaksin seda ütlema, siis teeksin seda eraldi postituses koos näidetega, miks see midagi parandaks. Igaks juhuks ütlen, et olen sellel teemal avatud arutama, ei ole fikseeritud arvamus ja igal maksumuudatusel on omad head ja vead.

Mis on mehe juures oluline?
Hoolivus, hoolivus, hoolivus! Ma ei jõua seda ära rõhutada. Arvan, et ma poleks enam mitte kunagi suhtes, kus mees pole hooliv. Elu on selleks liiga lühike.

Suurim eneseületus?
Jooksmine- esimene 10-kilomeetri jooks. Samas oli päris suur eneseületus ka lühiajaline töökogemus telefonimüügis ning müügitöö üleüldiselt (Telia kogemus). Ma pole just kõige julgem inimene, seetõttu igasugune mugavustsoonist väljumine on minu jaoks suur asi.

Mida sa kunagi ei reklaamiks?
Mulle meeldib mõelda, et ma reklaamin raamatuid – tasuta. See teebki sellest hobi. Ma ei reklaamiks ega müüks ühtegi toodet, millesse ma ei usu. Näiteks ei uskunud ma vanasti kindlustusse kui teenusesse, aga peale If kindlustuse töökogemust mõistan selle vajalikkust. Naljakas fakt – ühel esimestest deitidest praeguse noormehega rääkisin ma suure suuga, miks kindlustus on jama (ta töötab kindlustusfirmas). See tegi talle kangesti nalja, et ma nii vaenulikult olin kindlustusfirmade suhtes meelestatud ja et idee on klientidelt raha ära võtta, sest kellelgi nagunii midagi ei juhtu, aga ise läksin hiljem kindlustusfirmasse tööle ja müüsin seda. Elu on vahel väga irooniline.

Kas lõhefilee või burger?
Burger.

Mis on see isiksuseomadus, mis sulle enda puhul ei meeldi?
Arvan, et mu keskendumisraskused. Kui ma juba millegagi alustan, siis üldiselt teen selle ära, aga enda sundimine (alustamine) on raske. Teisest küljest on isiksus kõikide nende joonte kogum ning kui võtta üks ära, siis muutub kogu isiksus. Raske öelda, milline ma ilma selleta oleksin. Keskendumisraskused tähendavad ka seda, et tüdinen kiirelt ühest tegevusest ja tahan pidevalt ammutada uut infot (huvi erinevate raamatute vastu). Proovin seda võtta nii, et ei ole head ilma halvata.

Muuseas, keda huvitab, siis keskendumisraskustel võib olla üks huvitav evolutsiooniline eelis. Arvatakse, et keskendumisraskustega inimestel on kuni kaks korda suurem tõenäosus, et neil esineb geenialleel 7R. Konkreetne geen on seotud impulsiivse ja uuriva käitumise, riskide võtmise ja kohanemisega. Ehk keskendumisraskused võisid tekkida evolutsiooniliselt kindlas inimgrupis ja levisid kiirelt mujale seoses uute elupaikade otsimisega. Tõsi küll, tänapäeva maailmas pole selle evolutsioonilise eelisega suurt midagi peale hakata. Võibolla hakata investeerima (aga selleks peaks koguma enne algkapitali ja teadmisi). Eesti keelse tõlkeartikli link on siin.

 

2 thoughts on “28 küsimust ja vastust

  1. kas kutsusin nii

  2. Mõned korrad kindlasti kutsusid. Kuidagi väga erksalt on meeles. See oli väga ammu 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga